Taşıt

 
   
   

 

 

 

 
 

Araç yada Taşıt Kredisiolarak adlandırılan ve yaygın olarak tercih edilen bir ihtiyaç kredisi türüdür. Taşıt kredisi sıfır ve ikinci el araçlar için düzenlenir. Kişinin alacak olduğu taşıt kredisinin miktarı ve faiz oranı krediyi almayı düşündüğü bankaya, aracın markasına, aracın ilgili bankayla anlaşmalı olup olmadığına ve ikinci el araçlar için aracın yaşına göre değişmektedir. Bankalar genellikle araç satış tutarının / kasko değerinin %70-80′ine kadar olan bir miktar için kredi sağlarlar. Bu da bankaların araç kredisindeki riskini azaltmalarının önemli bir yoludur.

Taşıt Kredisi Sıfır (0) Km :Araç, otomobil, araba alımları için kullanabileceğiniz bir bireysel tüketici kredisi’dir. Banka dan banka ya farklı vadeler olmakla beraber 60 ay vadeye kadar kullanılabilmektedir.

 

Taşıt Kredisi İkinci el :2. el araç, otomobil, araba alımları için kullanabileceğiniz bir bireysel tüketici kredisi’dir. Banka’dan banka’ya farklı vadeler ve yaş sınırı bulumaktadır. Maksimum 60 ay vade ve 5 yaş sınırına kadar kullanılabilmektedir.